Mgr. Teodor Duchovič

Mgr. Teodor Duchovič

Pôsobil v  rôznych folklórnych súboroch, ako člen muzík v hre na akordeón a spevák.
Dlhoročne pôsobil  vo vysokoškolskom folklórnom  súbore  Mladosť pri Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde založil aj mužskú spevácku zložku. Spevácku zložku viedol aj vo vojenskom folklórnom súbore Jánošík vo Zvolene, kde súčasne aj hral akordeónovú kontru v cimbalovej muzike. Spolupracoval aj so speváckou zložkou FS Partizán.
V roku 1993 ziskal prve miesto v armádnej súťaži umeleckej tvorivosti-ASUTe.
V rokoch 1995 az 2004 učinkoval v súboroch Rozsutec v Žiline – taktiež  tam založil a viedol spevácku zložku , ďalej vo folklornych suboroch Stavbár v Žiline a Drevár v Krásne nad Kysucou.  V uvedených súboroch pracoval aj ako korepetítor. Podieľal sa na nahrávaní melódie k filmu Juraja Jakubiska Nejasná správa o konci sveta.

V súčasnosti pôsobí vo FS Karpaty v Bratislave v cimbalovej muzike a zároveň doprevádza sólistku Eleonóru Vančíkovú Kapasnú v hre na akordeón a v speve- ako FOLKDUOPLUS.
Momentálne pripravujú nahrávanie CD a DVD v československej televízií Šlágr ako i v televízií Senzi a Folklorika. Pôsobí v populárnom MUžstve FUtbalových ZÁzrakov-MUFUZA- členovia tohto umelecko-športového zoskupenia sú herci,speváci, moderátori,umelci. V roku 2014 a 2015 sa s Mufuzou zúčastnil na MS umelcov vo futbale v Moskve, kde v získali v kultúrnej časti titul laureáta.
Vystupoval s mnohými známymi primášmi ako Róbert Puškár, Peter Párničan, Jaroslav Hazlinger, Juraj Pecník, Miroslav Štefan, Marián Majer, Karol Radič, Viliam Didiáš, Miroslav Baloga, Peter Kuštár, Martin Sliva, Maroš Kramár , Maroš Mikuš,  Andrej Záhorec  a inými. Cez umeleckú agentúru zabezpečuje organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. Vystupoval v mnohých krajinách sveta na  takmer všetkých kontinentoch – Austrália, Anglicko, Argentína,Azorské Ostrovy, Belgicko,Bielorusko,Brazília, Bulharsko, Čierna hora, Cyprus,  Čína,  Dánsko, Egypt, Francúzsko,Grécko, Holandsko, Hongkong, Chile,Chorvátsko, Izrael,Južná Kórea, Jordánsko, Kanada,  Lotyšsko, Litva, Libanon, Luxembursko, Maďarsko,Malajzia, Maledivy, Mexiko, Macedónsko, Mongolsko,Nemecko, Nórsko, Palestína,Paraguaj, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Singapur, Slovinsko, Srbsko,  Srí Lanka, Španielsko,Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko,Thajsko, Tunisko,Turecko,Ukrajina,USA,Vietnam, Wales.

Venuje sa aj opravám a ladeniu akordeónov a heligoniek.

J